Dorost zvítězil podeváté v řadě! Houževnatý Tábor padl ve třetí třetině

Devátý zápas, devátá výhra. Energetici vůbec poprvé narazili na tým dorostu z Tábora. Jihočeští mladíci byli vyrovnaným soupeřem a svěřence Tomáše Andryse dlouho k ničemu nepustili. Ještě ve třetí třetině se dostali na dostřel jedné branky. Nakonec se však prosadili karlovarští střelci a po dvou rychlých gólech zlomili odpor soupeřů a zvítězili 7:2.
Extraliga dorostu, 9., čt 5.10.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC Tábor
7:2
2:1, 0:0, 5:1
Branky a nahrávky: 13:40 Poizl (Habla, Šilhan; 5/5), 18:54 Čihař (Wardas, Slavík; 5/5), 41:31 Kváš (Dyk; 5/5), 52:33 Habla (Kůrka, Tomek; 5/5), 53:46 Blažek (Čermák; 5/5), 58:42 Kváš (Blažek, Kubizniak; 5/5), 59:16 Čihař (Poizl, Čermák; 5/5) – 08:53 Pufr (5/5), 46:37 Pícha (Suchan, Slívko; 5/5). Rozhodčí: Helecz – Baxa, Matys. Diváci: 42. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 7:2.
diváci42
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Kubizniak, Čermák, Dyk, Pelikán, Postl, Kůrka – Slavík, Blažek, Habla, Kváš, Čihař, Wardas, Šilhan, Poizl, Tomek.
HC Tábor: Brož – Pufr, Céza, Bačo, Mohyla, Mašek, Špaček – Slívko, Slabý, Suchan, Bartuška, Kostka, Pícha, Bušta, Botka, Strachota, Zhuk.

Táborští mladíci už od prvních minut ukázali, že s nimi rozhodně nebude lehké pořízení. Jako první zahrozil Petr Tomek, ale Marek Brož stihl do jeho střely vložit beton. Táborští si energetiky dobře hlídali a ti se tak nemohli dostat k akci. Nahozením od modré prověřil Vojtěch Špaček pozornost Michala Oršuláka. Ten po chvíli zlikvidoval i dělovku Adama Suchana. Svým napadáním Jihočeši nejen dost komplikovali energetikům přechod do pásma, ale častěji se drželi na kotouči. Ze své hry vytěžili v deváté minutě první gól, když Antonín Pufr z kruhu poslal dobře mířenou ranou kotouč do rohu karlovarské branky. Ve čtrnácté minutě se o srovnání skóre svým prvním gólem v sezoně postaral David Poizl. Ještě před odchodem do kabin vystřelil Energii vedení Vojtěch Čihař - 2:1. V čase 19:20 zkoušel Robin Mohyla najít mezeru u tyčky, tu však pomohl Michalovi Oršulákovi ohlídat jeden z energetiků.

Ve druhé třetině bylo k vidění poměrně dost šancí, ale oba gólmani své svatyně střežili jako ostříži. Velkou šanci měl Daniel Postl v početní výhodě, ale Marek Brož stihl sklapnout betony. Před polovinou třetiny zastavil Brožův beton únik Vlastimila Blažka. Necelých pět minut před koncem třetiny se do úniku dostal Matěj Slabý, ale jeho šanci Michal Oršulák zmařil máchnutím své lapačky. Karlovarský gólman měl chvíli poté plné ruce práce s dorážkami Ondřeje Slívka, ale odolal, a tak po druhé třetině byl stav utkání stále 2:1.

Dvoubrankové vedení ve druhé minutě poslední třetiny pro energetiky vystřelil Michal Kváš. Poté zase Táborští drželi karlovarské střelce na uzdě. Ve čtyřicáté sedmé minutě se o kontaktní gól táborských Kohoutů postaral Jakub Pícha. Následně energetici přepnuli na vyšší rychlost a tím se jim dařilo omezit napadání táborský mladíků. S kotoučem na holi se několikrát usadili v pásmu.

A po polovině třetiny to začalo lítat, respektive padat do branky. Nejprve v čase 52:33 pálil Jakub Habla. V čase 53:46 z nenápadné akce Vlastimila Blažka padl pátý gól Energie. Šanci upravit skóre měl Jakub Pícha, který pálil z kruhu, ale Michal Oršulák byl ve střehu. V čase 58:42 zaútočil zpoza branky Michal Kváš - 6:2. No a poslední gól zápasu vstřelil Vojtěch Čihař v čase 59:17. Energetici si tak připsali devátou výhru v řadě!

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Hlavně musím za minimálně dvě třetiny pochválit tým hostů, který opravdu hrál na kraji svých možností. Šli o toho naplno, bruslili s námi, souboje dobruslovali. Snažili se tady s námi za každou cenu urvat nějaké body. Myslím si, že od toho opravdu nebyli daleko, protože my jsme se opravdu dvě, dvě a půl třetiny hledali. Hráli jsme takový sobecký hokej každý sám pro sebe, ale naštěstí se nám to podařilo v posledních asi deseti minutách zlomit. Tam se po dvou rychlých gólech zápas přehoupl na naší stranu. Jsme rádi za tři body a víme, že teď nás čeká neuvěřitelně těžké utkání na Slavii.

René Skalický (HC Tábor):

Myslím si, že dvě třetiny nebo spíše skoro padesát pět minut jsme odehráli výborný hokej, výborný zápas. Drželi jsme soupeře na dostřel. Snížili jsme na tři dva a už jsme se připravovali na to, že to dohrajeme na dvě lajny, ale dostali jsme laxností čtvrtý gól. A kluci místo toho, aby to dohráli se ctí, tak prostě to ve svých hlavách nezvládli. Bohužel ten výsledek je pro nás velice krutý, ale můžu říct, že jsme si ho zasloužili, protože jsme ke konci k tomu zápasu přistoupili úplně s hlavami svěšenými dolů.